Przeznaczenie diety DASH

Dieta DASH nie jest restrykcyjną dietą, która nastawiano jest na szybkie zrzucenie zbędnych kilogramów. Dzięki niej zdecydowanie poprawimy stan zdrowia, bowiem to specjalnie opracowana kuracja żywieniowa, która ma pomagać w obniżaniu nadciśnienia tętniczego.

Dieta DASH nie jest zbiorem wyrzeczeń oraz poświęceń. To dieta, która ma nam pomóc przede wszystkim w dbaniu o własne zdrowie, a stosować ją może właściwie każdy.

Oczywiście ten starannie opracowany program pomoże nam również cieszyć się szczupłą sylwetką, ale co najważniejsze, dzięki sięganiu po odpowiednio dobrane produkty żywnościowe, nie będziemy borykać się z chorobami związanymi z otyłością oraz z nadciśnieniem.

Dieta DASH pozwala przede wszystkim:

  • na długie życie bez problemów zdrowotnych
  • na redukcję poziomu złego cholesterolu we krwi, który jest określany mianem „cichego zabójcy”,
  • na zmniejszenie tak zwanego ryzyka sercowo – naczyniowego, który im jest wyższe – tym większe prawdopodobieństwo zachorowania na choroby układu krążenia,
  • na obniżenie ciśnienia krwi, nawet o około 6 – 8 %, co w wypadku nadciśnieniowców jest całkiem sporą i znaczącą wartością.

Dieta DASH – dietetyczna metoda zwalczania nadciśnienia, która staje się coraz popularniejsza, zarówno w krajach Ameryki, jak i na naszym kontynencie. Może być stosowana  przez wszystkie osoby z wysokim ciśnieniem.

Dieta DASH  najzdrowszą dietą świata

Według niedawno przygotowanego raportu, który został sporządzony przez U.S. News & World Report, dieta DASH jest jedną z najlepszych diet w profilaktyce chorób związanych z układem krążenia. Warto również dodać, że dieta ta wygrała także w kategorii najlepszej diety świata, a została doceniona między innymi przez diabetyków.

Niewątpliwie duży sukces dieta DASH zawdzięcza przede wszystkim daniom z pełnymi ziarnami, roślinami, a także z nabiałem. To pokarmy, po które powinniśmy sięgać każdego dnia, mając na uwadze nasze zapotrzebowanie na kalorie. Starannie opracowany program żywnościowy zakłada dostarczanie wysokich ilości włókien pokarmowych, a także pierwiastków, takich jak magnez oraz wapń.

Jedna myśl w temacie “Przeznaczenie diety DASH”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.